ספר מתכונים פסלים ותכשיתים של ורדה בן ברוך
ספר מתכונים פסלים ותכשיתים של ורדה בן ברוך

הקדמה לספר בישול

אמא, כיצד מכינים סירקניז? אושפולוב? עוף ז'אריד? היו שואלות בנותיי לאחר נישואיהן. הייתי מסבירה להן ומלמדת אותן, כשבראשי חולפת המחשבה שהגיע הזמן להעלות על כתב את המתכונים הבוכרים והידע הרב שרכשתי במהלך שנות נישואי, בהן זכיתי לעבוד ולבשל במטבח בשיתוף פעולה רב עם סבתא פרידה חמותי זיכרונה לברכה. וכל זאת על מנת לשמר את המסורת המשפחתית והמאכלים הבוכרים לדורות הבאים.

סבתא פרידה ז"ל היתה מקפידה בהכנת כל מאכל ומאפה. היה לה פנקס שחור קטן שבו רשמה את מתכוניה בשפה הרוסית, מתכונים מדויקים בכמויות ובאופן ההכנה. במשך    כ-23 שנה חיינו יחדיו כלה וחמה באהבה רבה. לכבוד שבתות וחגים, אזכרות ומסיבות, הייתי נרתמת לעזרת חמותי ז"ל במלאכת הבישול, האפייה ועריכת השולחן. כאשר קשתה על סבתא פרידה מלאכת הבישול, עברה האחריות אלי וסבתא פרידה היתה עולה לביתי, יושבת במטבחי ועוזרת לי כפי יכולתה, קולפת ירקות, מנקה אורז, יוצרת כדורים לגושגישדה... היה לנו כיף ביחד, ובזמן זה שמעתי מפיה סיפורים רבים מחייה בעבר, סיפורים מהם למדתי את חוכמת החיים שלה. במהלך שנים אלו כאישה, רעיה ואם, המושג "עקרת בית" היה עבורי עולם ומלואו. העשייה במטבח היתה עבורי כמעשה אומנות שעשיתי מתוך אהבה, בחירה ורצון. לאחר מותה של סבתא פרידה ז"ל התחלתי במלאכת כתיבת הספר. בין כתיבת המתכונים, הבישול והטעימות, נשאו אותי ריחות התבשילים וטעמיהם שנים רבות אחורה עד לימים רחוקים. ימי ילדותי בבית הוריי עם אבי גבריאל יקר זכרונו לברכה ואימי קציעה שתחיה, בשכונת פלורנטין בתל-אביב, דרך ימי בגרותי ועד לימי נישואיי לבעלי ברוך, ולתקופת היותי כלה צעירה בבית חמי וחמותי פרידה ולוי בן-ברוך ז"ל. ואכן בספר משולבים מתכונים וסיפורים אישיים, חוויות מהעבר הרחוק מחיי חמי וחמותי ז"ל, וכן מתכונים ממטבחה של אימי קציעה וגם מתכונים מובחרים וטעימים ממטבחי האישי.
בשנת 2004, במלאות לי יובל שנים, נערכה תערוכת יחיד לעבודותיי בפיסול, צורפות ותכשיטנות, וכן יצא לאור ספרי "מדור לדור טעמה של מסורת". הספר זכה לפרסום גדול בתקשורת, בעיתונות, בטלויזיה וברדיו. שיתוף פעולה נרקם ביני ובין קונגרס יהודי בוכרה בנשיאותו של מר לב לבייב. אני משמשת כחברת נשיאות בקונגרס יהודי בוכרה, ובעיתון מנורה השבועי מתפרסם במדור האוכל מתכון מתוך ספרי. במסגרת עבודתי כמתנדבת במחלקת השידוכים "בלב אחד", אני מעבירה קורסי בישול לרווקים ורווקות ובראשי חודשים עורכת ערבים מיוחדים של הפרשת חלה לצעירות רווקות, סגולה לנישואין. בנוסף העברתי סדנאות בישול ואפייה מהמטבח הבוכרי במתחם "ספייסס" בהדר יוסף ובמרכז בילו. כל זה ממלא אותי סיפוק רק של עשייה ונתינה.
הספר "מדור לדור טעמה של מסורת" הוא ספר מהודר בכריכה קשה, מודפס על נייר כרומו דוחה כתמים. משולבים בספר תמונות מרהיבות של מאכלים ומאפים מעשי ידיי, המתכונים כתובים בצורה ברורה ומדויקת ומסבירים שלב אחר שלב את אופן ההכנה עם כל הטיפים והסודות הקטנים שעושים את הטעמים המיוחדים.