ורדה בן-ברוך, נולדתי בשנת 1954 בעיר תל-אביב במדינת ישראל, נשואה לבעלי ברוך, אם לחמישה ילדים, נכדים ונכדות. עוסקת באומנות הפיסול, צורפות ותכשיטנות וכן כתבתי והוצאתי לאור את ספר הבישול "מדור לדור טעמה של מסורת", ובו מתכונים ממיטב מאכלי העדה הבוכרית.

אומנות הפיסול

בשנת 1995 החל עיסוקי בפיסול, בתחילה במסגרת חוג באוניברסיטה העממית בתל-אביב ולאחר מכן בבית הלוחם באפקה. משנת 1998 אני מפסלת בסטודיו של הפסלת רבקה פרימרמן ברמת השרון וכמו כן, השתתפתי בתערוכות קבוצתיות. בשנת 2004, במלאות לי יובל שנים, הצגתי בתערוכת יחיד בבית הסקוטי ביפו את יצירותיי בפיסול, צורפות ותכשיטנות, וכן הוצאתי לאור את ספר הבישול.
בפסלים שאני יוצרת יש ביטוי לנושאים שונים בחיי. אני חשה כנעה בין שני עולמות, "בין קודש לחול". יש בעבודותיי פסלי יודאיקה המושפעים מרקע וממסורת יהודית שגדלתי בהם, ומנגד יצירות שמתאפיינות בפסלים פיגורטיביים של נשים בתנועה. זה כ-4 שנים נושא עבודותיי הוא "הרימון", פרי משבעת המינים. ביצירותיי, מקבל הרימון את הביטוי האישי שלי שמסמל עבורי הפרי: קדושה, מצוות, שפע, פריון...
הפסלים יצוקים בברונזה, אבן ופוליאסטר. מספר עבודות יצקתי בעצמי בסטודיו כגון תבליטי הקיר של שבעת המינים וכן עבודות ששילבתי בהן אבני פסיפס.

אומנות הצורפות והתכשיטנות

את אומנות זו רכשתי במסגרת סדנא ללימודי צורפות בבית הלוחם באפקה, בהדרכתה של רונית קדישאי.
אני אוהבת ליצור תכשיטים בעלי נוכחות וכל תכשיט הוא יצירת אמנות שנותנת לעונדת אותו אמירה מיוחדת. בעבודותיי אני עושה שימוש בחומרים שונים, ביניהם כסף, זהב, אבני חן, חוטי כסף, נחושת, חוטי משי, ועוד...
עבודותיי מתאפיינות בכמה סגנונות. ישנן עבודות שאת השראתן שאבתי מן התכשיטים הבוכרים המסורתיים, כגון הטאפיש, צמידים רקועים, שימוש באבני טורקיז ועוד... וישנן עבודות המעוצבות בסגנון מודרני כגון סריגים מחוטי כסף טהורים ותכשיטי זהב וכסף משובצים באבני חן ואבנים טובות.
העיסוק בפיסול ובצורפות מעניק לי סיפוק רב ומשקף את האסטטיקה, היופי, הדמיון והיצירתיות שבאות לידי ביטוי ביצירותיי.